Založ si blog

Extrémista Pánis na kandidátke SNS

 

 

Nie je tajomstvom, že valná väčšina preferencií SNS v poslednom období nedosahuje úroveň 5 %.Strana sa to snaží zachrániť rôznymi zaujímavými spôsobmi. Okrem tradičnej rómskej a maďarskej karty vytiahli na výslnie Tublatanku, tragikomické pútače a video s predsedom SNS pánom Slotom, ako sa prechádza ulicami Žiliny. Zo zvedavosti som si čítal zoznam zaregistrovaných kandidátov a môj záujem zamieril aj na kandidátnu listinu spomenutej strany.Na veľmi obľúbenom 150. mieste som objavil Stanislava Pánisa.Vek aj povolanie sedelo a netrvalo dlho a internet mi potvrdil, že je to ten človek, čo som si myslel, predseda Slovenskej národnej jednoty. Je nanajvýš zaujímavé, že SNS často rozprávala o maďarských fašistoch a dokonca sa aj niekoľkokrát dištancovala od tých našich.Je pravdou, že pán Pánis bol jeden so spoluzakladateľov SNS, ale v roku 1990 bol z nej vylúčený a založil si krajne pravicovú SĽS. Tento politický subjekt mal v našej verejnosti minimálnu podporu, ale združovali sa okolo neho osoby, ktoré v súčasnosti reprezentujú

Ľudovú stranu-Naše Slovensko a iné rasistické a xenofóbne organizácie.Stanislav Pánis sa ani spoluprácou s nimi netají, na stránke Slovenskej pospolitosti je niekoľko článkov, ktorých autorom je práve on a jeho usmiatu tvár vidíme tiež na množstve fotografií.Pánis je človek veľmi snaživý a aktívny, okrem toho, že je predseda SĽS je aj hlavným predstaviteľom spoločnosti Dr. Jozefa Tisa a organizátorom stretnutí pri jeho hrobe a osláv vzniku Slovenského štátu.Tento kandidát do NR SR nezabudne vyjadriť tichú spomienku aj iným významných fašistom a vojnovým zločincom.V roku 2010 spolu so svojou delegáciou položili kvietky Otomarovi Kubalovi /šéfredaktor novín Gardista, neskôr zástupca veliteľa Hlinkovej gardy, po vypuknutí SNP mal právomoc hlavného veliteľa HG.

Nesie zodpovednosť na uskutočnení viacerých masových popráv a vojnových zločinov.V roku 1946 bol za zločiny proti ľudskosti popravený zastrelením./ a taktiež Vojtechovi Tukovi/ v roku 1929 odsúdený za špionáž v prospech Maďarska.Bol predstaviteľom radikálneho krídla HSĽS na návrh Hitlera sa stál predsedom vlády.V roku 1946 bol za podiel na rozbití ČSR, fašistickú a pronemeckú politiku ako aj za účasť na protižidovskej vyhladzovacej politike odsúdený na trest smrti./

Viem pochopiť, že SNS ide o prežitie a skúša všetky možné spôsoby ako si prilepšiť, ale čo je veľa, to je veľa.Dávať na svoju kandidátku človeka, ktorý verejne obhajuje spoločenský systém, ktorý poslal 68 000 svojich občanov do koncentračných táborov a ešte aj za to zaplatil Tretej ríši peniaze, je absolútna nehoráznosť.

 

Pre dokreslenie politiky Slovenskej národnej jednoty a jej predsedu, uvediem niektoré perličky z ich programu do volieb v roku 2008:

 

Budeme novelizovať znenie Ústavy SR tak, aby dokumentovala zloženie obyvateľstva. Základným článkom ústavy SR bude veta: „My, slovenský národ z vôle Božej sme sa rozhodli mať vlastný štát“

 

Budeme požadovať ústavne zakotviť nezastupiteľnú úlohu Cirkvi v spoločnosti a jej vzťah k štátu v duchovnej a materiálnej rovine.“

 

Strana Slovenská národná jednota garantuje, že vytýčený program bude priebežne po voľbách napĺňať konkrétnymi skutkami, pretože sa drží odkazu Andreja Hlinku, vyjadreného v hesle „Za Boha život – za národ slobodu“, ktoré je tým najlepším programom.“

 

Každý nech si o tomto pánovi urobí názor sám,ja ho už mám.A ostáva mi len dúfať, že sa zo 150. miesta neprekrúžkuje do parlamentu, ako to bolo u iných pol itických strán.

 

Martin Hulič

kandidát č. 36 za KSS

Kandidujem za KSS a som na to hrdý

08.02.2012

Ako môžeme vidieť každé tri metre cestou do mesta, na internete alebo skoro nonstop v novinách, predčasné parlamentné voľby sú predo dvermi.Do NR SR kandiduje dokonca aj 455 ľudí do 30 rokov, viac »

Mýty a fakty o strane SMER-SD

01.02.2012

V podstate už od vzniku strany SMER môžeme o nej a o jej ústredných predstaviteľoch počúvať rôzne otrepané hlášky, ktoré sú buď absolútne nepravdivé alebo do veľkej miery skreslené. viac »

Októbrová revolúcia a dnešok

06.11.2011

Niektorí ju nazývajú Veľkou októbrovou socialistickou revolúciou, iní zas bolševickým prevratom, ktorý predznamenal nástup komunistickej diktatúry. Bez ohľadu na ideologickú prizmu možno viac »

Ukrajina, Su-27, stíhačka

Ukrajinská stíhačka havarovala pri pokuse o pristátie, pilot zahynul

15.12.2018 16:45

Pilot tragicky zahynul na leteckej základni v meste Žytomyr, keď sa vracal z cvičného letu.

Ukrajina. Katedrála sv. Sofie, Kyjev. Porošenko, pravoslávna cirkev

V Kyjeve sa koná snem, má zlúčiť tri tamojšie pravoslávne cirkvi

15.12.2018 16:15

Vytvorí sa tak nová ukrajinská cirkev nezávislá od Moskvy.

sucho, uroda kukurica, globálne oteplovanie, pole

Menej snehu, dlhé horúčavy, sucho a prívalové dažde

15.12.2018 15:12

Vývoj klimatickej zmeny na Zemi je horší, ako sa očakávalo. Dopady oteplenia planéty pociťujeme aj na Slovensku.

Barack Obama

Obamacare je v rozpore s ústavou, rozhodol súd

15.12.2018 15:07

Zdravotnú reformu presadil v roku 2010 bývalý prezident Barack Obama.

Martin Hulič

Cítim vnútornú potrebu poukazovať na problémy našej spoločnosti.Netvrdím, že tým k niečomu pomôžem, alebo niečo zmením,ale i tak si myslím, že to je lepšie ako nerobiť nič.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 13605x
Priemerná čítanosť článkov: 2721x

Autor blogu

Kategórie